ІСТОРИЧНА ДОВІДКА КАФЕДРИ

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА КАФЕДРИ

МЕДИЧНОЇ ХІМІЇ

 

В 1957 році при медінституті була організована кафедра біохіміі. Завідувачем став  доцент Крощенко. З 1958 року по 1982 рік очолювала кафедру професор Гуде Зента Жанівна. В той час науковим напрямком кафедри було вивчення механізмів взаємодії вітамінів та мікроелементів, патохімія опікової хвороби і розробка патогенетичних методів лікування.

З 1982 по 1985 рік завідувала кафедрою доцент Кияшко Агнія Олександрівна. Науковий напрямок продовжувався. З 1985 року по теперішній час кафедру очолює доктор мед.наук, професор Гонський Ярослав Іванович, академік Української Академії наук. За період з 1998 року на кафедрі виконано, захищено і затверджено 3 докторські і 9 кандидатських дисертацій. На кафедрі працює 12 викладачів, 5 пошуковців наукових ступенів.  Наукова тематика кафедри: вивчення патогенезу хімічного ураження печінки, зокрема, роль порушень окиснювальних процесів і захисних систем організму в розвитку цієї патології. Розроблені моделі токсичного  гепатиту  з використанням тетрахлорметану, галактозаміну, кадмію, солянокислого гідразину. Вивчається нітритна інтоксикація на білих щурах. Для корекції виявлених порушень застосовуються антиоксиданти, ентеросорбенти, імуномодулятори та донорські гепатоцити. На кафедрі проф. Гонським Я.І. розроблений природній  ентеросорбент “Фібрабет”, який знайшов широке застосування в клініці інфекційних хвороб, гастроентерології,   нефропатології. Доведена  ефективність лікування гепатитів  мікрохвильовою резонансною терапією.

До наукової роботи залучаються студенти. На кафедрі функціонує студентський науковий гурток, де наукова молодь знайомиться з новими біохімічними методами дослідження. Проводяться студентські симпозіуми, конференції з актуальних проблем сучасної медицини та біології.

На базі Тернопільської медакадемії проводяться міжвузівські викладацькі конференції та симпозіуми з питань вільнорадикального окиснення в організмі, ролі активних форм кисню, біологічного окислення та порушуються питання про мембранні хвороби.