ПЕРЕДМОВА

Передмова

   З року в рік зростає цікавість до лікування різноманітних захворювань природними та преформованими фізичними факторами. І це є зрозумілим, оскільки застосування з лікувальними і профілактичними цілями факторів зовнішнього середовища не тільки досить ефективне, економічно вигідне, на відміну від фармакотерапії, і практично не шкідливе, але й найбільш фізіологічне. Сьогодні без перебільшення можна сказати – той лише лікар лікує повноцінно і успішно, який у своїй практичній діяльності базується на досягненнях сучасної фізіотерапії та правильно використовує в лікувальному процесі особливості і переваги дії фізичних факторів.
   Розуміння значної соціальної ролі фізіотерапії стимулювало розвиток і вдосконалення фізичних методів і методик лікування. Але слід сказати, що жодна, сама передова і ефективна медична технологія не зможе працювати, якщо вона не буде застосовуватись на практиці.
   У цьому контексті ми і розглядаємо вивчення питань загальної фізіотерапії, як базової науки для усіх медичних спеціальностей.
   Загальна фізіотерапія – це наука, яка вивчає дію на організм людини фізичних факторів (в їх природньому і преформованому вигляді) та використання їх з лікувальною і профілактичною метою.